این مطلب ۷۰۷ بار خوانده شده

هر چادر عشایر، یک واحد تولیدی. زندگی مردمان عشایر، نمونه ای آشکار از تحقق اقتصاد مقاومتی است.

رضا امیری :عشایر با تولیدات فرآورده های دامی و صنایع دستی نقش مهمی در گردش چرخه اقتصادی کشور دارند.

"رضا امیری" مسئول معاونت مطالعات و برنامه ریزی ناحیه بسیج عشایری استان لرستان در گفتگو با خبرنگار بسیج عشایری گفت: عشایر در سخت ترین شرایط همواره پیش قراول دفاع از انقلاب اسلامی هستند و تعداد زیاد شهدای این قشر نسب به جمعیت آن موید این موضوع است.

وی خاطرنشان کرد: عشایر اولین گروهی هستند که در صورت بروز تهدیدات در مرزها در مقابل دشمنان انقلاب اسلامی قد عَلَم می کنند.

امیری افزود : اگر اقتصاد کشور از حالت تک محصولی خارج شود و به  یک اقتصاد بومی و مردم محور تبدیل شود نظام سلطه بیش از گذشته در مقابل عظمت نظام اسلامی سر خَم خواهد کرد.

وی تاکید کرد :عشایر نقش خطیر و اقتصادی برای کشور دارند و در راستای تقویت اقتصاد مقاومتی شایسته و لازم است سهم عشایر کشور از بودجه کشور مخصوص و اهتمام به حل مشکلات آنها در اولویت باشد.

مسئول معاونت مطالعات و برنامه ریزی ناحیه بسیج عشایری استان لرستان ادامه داد : هر چادر عشایر، یک واحد تولیدی. زندگی مردمان عشایر، نمونه ای آشکار از تحقق اقتصاد مقاومتی است.

وی افزود: از بین رفتن ایل، راه ها و میان بند ها و معضل آب در قشلاقات و پایین بودن سطح بهداشت و درمان و سطح برخورداری از امکانات اولیه زیستی در خور شأن انقلاب و عشایر نیست. باید نسبت به خدمات آموزشی و بهداشتی عشایر عنایت ویژه شود و در بحران ها اولویت اول عنایت مسئولین باید به عشایر باشد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

تبلیغات