بسیج سازندگی

د, 06/15/1395 - 10:24
بسیج سازندگی
بسیج سازندگی
خدمات دندان پزشکی نوین در نقطه صفر مرزی لانو

جلال عادلی مسئول گروه جهادی دندان پزشکی منتظران موعود در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج خراسان جنوبی اظهارداشت: این گروه جهادی 200 نفر عضو دارد که در خراسان جنوبی،شهرستان سربیشه، بخش درح در 30 کیلومتری مرز ایران و افغانستان در حال فعالیت جهادی هستند.

وی عنوان کرد: این گروه امسال برای سومین سال متوالی در این استان حضور دارند و شامل 120 دندان پزشک و پزشک هستند و 10 نفر روحانی نیز کارهای فرهنگی در منطقه را برعهده دارند.

عادلی اضافه کرد: از یکم شهریور ماه کار خود را شروع کردیم و تا نهم شهریور به مدت هفت روزکاری فرصت داریم که به بیماران این منطقه خدمات پزشکی و دندان پزشکی رایگان ارائه کنیم.

وی خاطرنشانکرد: چهار درمانگاه در منطقه برپا کردیم و 30 روستای اطراف را تحت پوشش قرار دادیم. در این برنامه روزانه 400 بیمار را ویزیت رایگان انجام می دهیم و در نهایت بیشاز 3 هزار بیمار ویزیت و درمان رایگان خواهند شد.

مسئول گروه جهادی دندان پزشکی منتظران موعود با بیان اینکه همه خدمات دندان پزشکی نوین در ونکتهران با حضور متخصصین مجرب و متعهد را به 30 کیلومتری مرز آوردیم افزود: دندان  پزشکی تخصصی اعم از جراحی کوچک دندان پزشکی، بخش تخصصی اطفال دندان پزشکی، عصبکشی، اندو ، گذاشتن ایمپلنت و پروتزهای مصنوعی برای سالمندان را به صورت کاملا رایگان انجام می دهیم.

وی ادامه داد: اینگروه جهادی کاملا مستقل و مردمی است و ازدانشگاه های مشهد، شاهد و آزاد اسلامی تهران و دانشگاه تهران بهترین متخصصین واساتید هیئت علمی حضور دارند.

عادلی اضافهکرد: از سازمان های بسیج سازندگی ، بسیج جامعه پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی و آموزشو پرورش استان کمک گرفتیم و آستان قدس رضوی در این منطقه حامی و پشتیبان گروه جهادی منتظران موعود است.

مردم این منطقه واقعا محروم هستند  

وی با بیاناینکه مردم این منطقه واقعا محروم هستند گفت: ما در خیلی از استانها مانند کرمانشاه، سیستان و بلوچستان، کردستان ، ایلام و غیره حضور داشتیم اما تنها درخراسان جنوبی سومین سالی است که گروه برنامه ریزی کردند برای حضور در اینجا چون استان محرومی است.

این پزشک جهادگربا بیان اینکه مردم منطقه با مشکلات خشکسالی و بدی آب و هوا دست و پنجه نرم میکنند گفت: سیاست گروه جهادی دندان پزشکی کار در مناطقی است که فقر زیاد است و برایکمک به نیازمندان از مسئولین کمک بگیریم .

وی ابراز داشت: مشکلاساسی مردم این منطقه از نظر بهداشتی مسئله نبود آب شرب است و اینکه لوله کشی آبشرب ندارند و این آب آلود منجر به بسیاری از بیماریها و پوسیدگی دندان های مردمشده است.

عادلی اظهارداشت: مشکل دیگر مردم این منطقه رواج اعتیاد به دلیل هم جواری با افغانستان است که علاوه بر مشکلات اجتماعی بر سلامتی مردم نیز ضربه های سختی وارد می کند.

 

  انتظار ما شاید از مسئولین زیاد باشد

وی همکاری مسئولین استان با گروه جهادی را خوب ارزیابی کرد و گفت: انتظار ما شاید از مسئولین زیاد باشد چون گروهی از متخصصین از دانشگاه های قلب تهران توانایی داشتیم که به نقطه صفر مرزی در دور افتاده ترین منطقه کشور آمده ایم .

مسئول گروه جهادی دندان پزشکی منتظران موعود تصریح کرد: این توانایی را هیچ گروه جهادی ندارد.حتی گروه هایی که مسئولین بهداشت و درمان آنان را مجهز کرده اند تا کنون نتوانستهاند این چنین خدماتی را به محرومین در منطقه ای که آب و برق و هیچ امکاناتی ندارد؛ارائه دهند.

وی خاطرنشانکرد: برنامه داریم در آینده نیز با همکاری آستان قدس رضوی و مسئولین استان این کارجهادی را در این منطقه ادامه دهیم .

عادلی با بیان اینکه این گروه شامل عده ای جوان هستند که برای مردم و انقلاب دل می سوزانند اظهارکرد: این جوانان از امکانات تفریحی و رفاه و آسایش خود در تهران گذشته اند ودر این تعطیلات تابستان خدمت جهادی به محرومین را در این منطقه محروم صفر مرزی انتخاب کرده اند تا برای رضای خدا، خشنودی قلب امام زمان(عج) کاری کنند که شاید لبخندی برلبان آقا و رهبر خود ببینند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)